неділя, 19 червня 2016 р.

Виступ
Проектні технології у вихованні лідерських якостей
Розглядаючи питання технології виховання лідерських якостей школярів у системі особистісно орієнтованого виховання, звернулися до досліджень, присвячених розробці ряду положень щодо особистісно орієнтованої освіти.
Перше положення стосується уявлень про його сутність і призначення особистісно орієнтованого виховання. Це насамперед становлення людини, знаходження нею себе, свого образу, неповторної індивідуальності, духовності, творчого початку. Дати освіту людині – значить дати їй можливість стати суб’єктом культури, навчити життєтворчості.
Друге фундаментальне положення парадигми визначає відношення педагога до дитини і його позицію в освітньому процесі, здійснення індивідуально-гуманного підходу в навчанні й вихованні.
Третє положення парадигми пов’язане з визначенням людської утворюючої функції. Найважливіша з них – гуманітарна, суть якої полягає в збереженні й відновленні екології людини: її тілесного й духовного здоров’я, сенсу життя, особистої волі, моральності. Для цього освіта має закласти в особистість механізми розуміння, взаєморозуміння, спілкування, співробітництва.
Впровадження технології виховання лідерських якостей школярів – це важка, але цікава робота. Для досягнення результатів потрібна значна кількість часу, а також серйозна самостійна робота кожного члена колективу. Одним із важливих етапів роботи педагогічного колективу над впровадження сучасних технологій виховання є початковий період, коли відбувається переорієнтація педагогічних, дидактичних, організаційних дій на ознайомлення з основними цілями і завданнями. Щоб ці освітні технології діяли, необхідно, по-перше, бажання діяти, експериментувати, а по-друге тільки при підтримці керівництв навчального закладу можливе просування творчої ініціативи.